Kommentti

Hispaania kinnisvara hindadele prognoositakse langust

Koroonaviiruse leviku tõttu  Hispaania kinnisvaraturu hetkeolukord väga ei erine muu Euroopa olukorrast. Kinnisvara müügiga ollakse enamjaolt ootaval seisukohal. Paljude kinnisvaraspetsialistide arvamusel ennustatakse tulevatel kuudel siiski tõenäoliselt hinnalangust.

Praegusel hetkel on Hispaanias kinnisvaratehingud suhteliselt peatunud, kuna riigi notaritel on soovitatud müügitehingud edasi lükata koroonaviiruse pandeemia pärast, välja arvatud kiireloomulised juhtumid.

Võimaliku hinnalanguse üheks põhjuseks võib olla  see, et praeguse majandusolukorra tõttu paljud kinnisvaraomanikud ja investorid vajavad likviidsusprobleemide tõttu kiiret müüki ja nad alandavad hindasid, et võimalikult lühikese müügiperioodiga kinnisvara saaks müüdud. Kellel pole konkreetset müügivajadust, need kindlasti ootavad.

Kellel ostuhuvi, tasub juba praegu vaadata valmis, kus ja mis sobivat kinnisvara on müügis ja küsida hinna ja tingimuste kohta.

Olukorra stabiliseerumise kohta on igalühel oma arvamus, sest lähiajaloos pole analoogset pandeemiaolukorda läbi elatud. Entusiastlikumad arvamused on, et järgmisel aastal samal ajal on juba kõik vanaviisi. Kas aga ikka on? Näitab aeg.

Küsi lisa nii Hispaania kui Eesti kinnisvara kohta, aitame leida teile sobivaid objekte: 

info@runeberg.ee

Doris Nõmme
tegevjuht

Lisää kommentti

Email again: