Kommenteeri

Elukohana päikeseline Costa Blanca  Hispaanias Vahemere ääres.
Costa Blanca (valge rannik) asub Hispaanias Vahemere ääres. Mereranda on umbes 200 km, see lookleb Alicantest nii põhja kui ka lõuna poole. Kliima on seal ideaalne ja saab nautida sooja varakevadest kuni hilissügiseni. 

Rannikul on päikselisi päevi aastas keskmiselt 320. Talved on pehmed ja vihma on vähem, kui näiteks Costa del Solis.


Rannikul võib nautida pikkadest valgetest randadest ja rannaelust, vabaajakeskustest ja rohelistest golfiväljakutest. Kliima lubab golfi mängida aasta läbi. Costa Blanca rannad on puhtuse ja suurepärase teeninduse eest autasustatud Euroopa sinise lipuga.


Erilisi kultuurielamusi pakuvad Alicante ja väikesed ajaloolised linnakesed. Torrevieja ja Orihuela Costa peamine vaatamisväärsus on soolajärved. Järvedes on võimalik teha mudasuplust, mis on raviva toimega nii reumaatilistele kui ka kardiovaskulaarsete ja hingamisteede sümptomitele. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on klassifitseerinud Torrevieja kliima tervislikumaks Euroopas.


Kinnisvara poolt vaadates Costa Blanca kinnistud on odavamad kui näiteks lõunarannikul oleval Costa del Solis. Põhjanaabrid soomlased on just mereäärsed linnad Torrevieja ja Orihuela Costa leidnud, vaikselt on sinna ka eestlasi kolinud. Seal asub suur soomlaste kogukond, mis on teisel kohal Costa del Soli järel Euroopas.

Costa Blanca uurimuste kohaselt näiteks soomlased valivad rohkem kortermaja ja ridaelamu vahel. Mugav kahe magamistoaga ja rõduga korter kesklinnas või lähiümbruses võib maksta alates 60 000€.

www.runeberg.ee lehelt saab vaadata kinnisvara. Tavaliselt on eramajades ja ridaelamutes bassein, rõdu, terrass või katuseterass. Tihti on ka kortermajades mõnus õu, mänguväljakud, katuseterassid  ja ühistu basseinid või spordiväljakud.

Torreviejas võib leida palju teenuseid soomekeelsetena, kuid kui kolida püsivalt, on soovitame siiski õppida hispaania keelt. Hispaania keele rääkimine ja kohalikel Hispaania üritustel osalemine aitab sulanduda ühiskonda.

Selle piirkonna Skandinaavia kool pakub soomekeelset õpet 1.-6. Klassile. Rajoonis on ka mitu rahvusvahelist inglise keele baasil kooli. Loomulikult ka kohalikud koolid.


Kinnisvara ostmisel oleme meie sulle suureks abiks, lisaks räägivad meie maaklerid ka inglise, vene  ja soome keelt. Gruppidena kinnisvara vaatama minnes tuleb kaasa eestikeelt kõnelev maakler. Kinnisvaratehingut aitavad läbi viia sertifitseeritud juristibürood, kes kontrollivad vajalike dokumentide õigsust. Teeme koostööd Torreviejas juristibürooga, kelle töökeelteks on soome, inglise, vene ja valgevene keeled.


Hispaania päikseline kliima on tervisele hea ja elamistingimused odavamad, lisaks jääb suur talveriiete ost ära!

Vaata kinnisvara pakkumisi www.runeberg.ee

Lisa kommentaar

Email again: